Nodrošina optimālu gaismas un temperatūras režīmu telpās. Lielas platības stikla konstrukcijas ir modernas arhitektūras neatņemama sastāvdaļa. Ziemas dārzi, stikla jumti, vitrīnas logi no grīdas līdz griestiem, iekšējās starpsienas un ārējās fasādes no stikla – viss tas ir atklātas telpas filozofijas pazīmes arhitektūrā.

Reizē ar pozitīvām īpašībām stikla konstrukcijām ir arī negatīvas – saules siltuma un gaismas pārums, kas rada telpu iemītniekiem diskomforta apstākļus. Saules siltuma un gaismas kontrolei ekonomiski visizdevīgākā ir LLumar saules aizsardzības plēvju izmantošana.

Saules aizsardzības plēves LLumar

people-sun

Saules siltuma pārums

FaktS

Ir konstatēts, ka cilvēkam ir vislabākā pašsajūta kad temperatūra telpās ir 19-24 ◦C robežās. Saules stari brīvi iet cauri parasto stiklu un silda telpas. Saules staru tiešas krišanas vietās izveidojas tā saucamās “siltuma zonas” kur temperatūra sasniedz, 40-50 ◦C. Gaisa kondicionēšanas sistēmu jaudas (ja tādi ir) bieži pietrūkst lai izlīdzinātu temperatūru telpās, kā rezultātā temperatūra paaugstinās visā telpu kompleksā. Pie nelielas temperatūras palielināšanas līdz 25-28 ◦C pasliktinās pašsajūta, par 30%-50% pazeminās uzmanība un darba spēja.

Risinājums

LLumar atstarojošās plēves ir spējīgi samazināt saules iedarbību par 80%, ar to uzturot optimālo temperatūru telpās un samazinot kondicionēšanas sistēmas slodzi. Uzlīmējot plēvi jau esošam stiklam, saulainās dienās temperatūru telpās var samazināt par 8-14◦C. Bez tam, ziemas laikā plēve samazina siltuma zaudējumus caur stiklu par 15%-30%.

Apžilbinoša gaisma un atspulgi

FaktS

Spoža saules gaisma ir acu iekaisuma un noguruma iemesls. Apžilbinoši stari, kas atstarojas no dažādām virsmām, veido daudz atspulgu, kuri palielina kontrasta līmeni telpās un traucē strādāt ar datoru. Centieni saskatīt kaut ko uz monitora ekrāna, saulainā dienā pieprasa redzes papildus saspringumu.

Risinājums

LLumar atstarojošo un tonēto plēvju izmantošana samazina saules atspulgu skaitu par 50%-94%. Gaisma telpās kļūst maigāka un izkliedēta, paaugstinot redzes komfortu darbam un atpūtai.

Interjera izbalēšana no saules

FaktS

Izbalēšanai ir pakļautas visas interjera daļas: gleznas, mēbeles, gobelēni, grīda un sienas. Divu sezonu laikā krāsas var kļūst nespodras, zaudēt dziļumu un sulīgumu. Pie kam ir bīstama kā tieša saules gaisma, tā arī izkliedēta un atstarota. Galvenais izbalējuma iemesls ir UV staru graujošā iedarbība, mazāk nozīmīgs iemesls ir siltums, redzama gaisma, relatīvais mitrums, u.c.

Risinājums

Visas LLumar plēves aiztur 99% UV staru un minimāli par 50% palēnina izbalēšanas procesu. Plēves pret sauli papildus filtrē siltumu un redzamo gaismu, ļaujot palēnināt procesu par 80-90%. Līdz ar to dārgs interjers un antikvariāta priekšmeti tiek pasargāti no priekšlaicīga vērtības zuduma un bojāšanas

Renovācija un ārējais dizains

FaktS

Fasādes renovācija ir dārgs un ilgs process.. Tehnoloģija mainās tik ātri, ka 10-15 gadu vecas stikla fasādes bieži neatbilst mūsdienu efektivitātes un ārēja izskata prasībām.

Risinājums

Uzlabot esoša stiklojuma parametrus un mainīt ārējo izskatu var ar LLumar plēvju palīdzību. Pie kam tas izmaksās tikai mazo daļu no stikla dārgas maiņas. Dažādu krāsu un nokrāsu atstarojošās plēves dod plašas iespējas stikla konstrukciju dizainā. Piemītot visiem saules aizsardzības un enerģiju saglabāšanas raksturlīknēm, zeltainas, bronzas, zaļganas un gaiši zilas nokrāsas plēves var kardināli mainīt fasādes ārējo izskatu.

architecture
Papildus efekti izmantojot LLumar plēvi

Ar metalizēto LLumar plēvju palīdzību pie zināmiem apgaismojuma apstākļiem var panākt “vienvirziena redzamības” efektu. Ja tie ir ārējie stikli, tad dienas laikā no ārpuses tie izskatās kā necaurspīdīgs spogulis, bet no iekšpuses var brīvi novērot objektus neriskējot būt pamanītam. Ja stikli ir telpu iekšpusē, tad ir nepieciešams mākslīgi regulēt starpību apgaismojumā lai panākt vēlamo efektu.

Ņemot vērā faktu, ka vienas augstuma kalorijas ražošana izmaksā divreiz vairāk nekā siltuma kalorija, plēves uzstādīšana atmaksājas 2-4 gadu laikā uz enerģijas ekonomijas rēķina. Pie kam, jo lielāka ir stiklojuma platība, jo vairāk jūtams ir efekts no plēves uzstādīšanas.

Visiem saules aizsardzības LLumar plēvēm ir ražotāja garantija. Garantija telpu iekšpusē līmējamām plēvēm sastāda –10 gadi, ārpusē līmējamām plēvēm -5 gadi. Vidējais kalpošanas laiks – 25 gadi. Visām plēvēm ir dubultaizsardzība pret skrāpējumiem un neprasa papildus kopšanu, ir viegli mazgājamas.

Close Menu
×